Soru Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

İlaçlama hizmeti veren her firma bilinçli midir?

Lütfen dikkat edin. Her ilaçlama hizmeti veren firma bilinçli değildir.  İlaçlama yaptıracağınız firma mutlaka il sağlık müdürlüğünden ruhsatlı olmalıdır.

İlaçlama sonucu ne olacak ?

Böcekler insanlara direkt zarar verdikleri gibi insan sağlığını tehdit ederler.Hamam böceği, bit,pire,sinek ve tahta kurusu gibi böcekler birçok hastalığın taşıyıcısıdırlar.Özellikle tifo,tifüs,sarılık,veba gibi hastalıklara yol açabilirler. Özellikle işyerlerindeki böcekler, müşteri ve misafirlerimizi görsel olarak rahatsız ederek istemeden de olsa firmanın itibarını düşürecektir. Yapılan ilaçlama sonunda ilaçlama yapılan ortamda bir tek canlı böcek görülmeyecek ve görsel rahatsızlık ve daha önemlisi sağlığımıza zarar verebilecek bir sorun kalmayacaktır.

Kullanılan kimyasallar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu?

Kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır. Dünyanın çeşitli önde gelen laboratuvarları tarafından Halk Sağlığını Koruma programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada “az zehirli insektisitler” kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır.

Uygulama sonrasında koku olacak mı ?

Evinizde kullandığımız böcek ilacı büyük çoğunluğu, “kokusuz” veya “az kokulu” olarak sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte, asla hiçbir koku almayacaksınız diyemeyiz çünkü koku alma duyarlılığı kişiden kişiye değişir. Kokular hissedilebilir olduklarında, buna fazla sıcaklığın, formüllerindeki eriyiklerin veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Açık bir pencere iki saat gibi az miktarda bir havalandırma bu dağılma sürecine yardımcı olacaktır.

Servis sonrasında temizlik yapmalımıyım?

Uygulama yapılan yerlerde 6-7 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yalnızca tezgâhlar, kapı kolları ve masa üstlerinde ıslak temizlik yapılmalıdır. İlacın uygulanacağı süpürgelikler, kapı pervazları, dolap içleri ve arkaları, fırın ve aspiratör arkaları gibi yerlerde kuru temizlik yapılmalı ve ilacın silinmemesi sağlanmalıdır. Böylece yumurtadan çıkacak ve henüz ilaçla temas etmemiş olan haşerelerde ilaçla temas edecek ve sorun tamamıyla çözülecektir. 

Servisim sırasında evden ayrılmam gerekiyor mu?

Yürüyen böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere kontrol uygulamaları sırasında evinizde kalabilirsiniz. Evden ayrılmanız gerekmiyor.

Ancak evinizi boşaltmanız, doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda geçerlidir ve uçan haşereler için ULV cihazı ile dumanlama yapılan kokulu ilaç kullanıldığında mekânın 4-5 saat kadar kapalı kalması gereklidir. 2 saat evinizi havalandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla hemen evinize girebilirsiniz.

Uygulamadan sonra haşereleri görecek miyim?

Eskisi kadar yoğun olmamak kaydıyla 1 hafta kadar tek tük haşere görülebilir. Bunun nedeni; hiçbir ilacın haşere yumurtalarını etkilememesi ve genellikle ilacın çok derindeki haşere yuvalarına ulaşamamasıdır. İlaçlama sonrası temizlik kurallarına uyulduğu takdirde 4 hafta sonunda evinizde tek bir haşere dahi görmeyeceksiniz.

Ev dışına yapılan uygulamalar, bitkilerimi veya ev hayvanlarımı nasıl etkileyecek?

Dış alanda yapılan çevre uygulamaları, bitkilerinize zarar vermeyecektir, çiçeklikler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere sıvı uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınız uzak tutmanız yeterli olacaktır.

Haşere problemlerim devam ederse ne olacak?

Eğer düzenli uygulamalarımız arasında haşere görürseniz, lütfen bizi arayınız. Sizden hiçbir ek ücret talep etmeksizin bir servis tekrarı programlamaktan memnuniyet duyacağız. Bu süre 15 günü geçmemelidir. 15 günü geçen geri dönüş ihbarları ayrıca ücrete tabii dir.

Element

Become a Member


Continue