İlaçlamaya Başlamadan Önce Yapılacaklar

Sorununuz olduğunda ilaçlama firmasını çağırmaktan çekinmeyiniz. Yaptığımız işlem çok tehlikeli ve riskli olmasına rağmen çok pahalı bir iş değildir. Fakat bu işin içinde kimyasal aktif maddeler olduğu için yapan personellerimizin sağlıkları her an risk altındadır. Kullanılan ilaçların içinde ki aktif maddelerin dozlarından dolayı ilaçlamanız bilinçsiz kişiler tarafından yapılması halinde sizin zehirlenmeniz zarar görmeniz ve hatta ölme noktasına gelmeniz kaçınılmazdır. Bundan dolayı ilaçlama yaptırmadan önce çağıracağınız firmanın muhakkak ruhsatlı bir firma olmasına dikkat edin. Çağırdığınız firmanın ruhsatını mutlaka görmek isteyin.

Kişilerin kartlarının olup olmadığını üzerinde iş kıyafetinin ya da tişört şapka gibi firmayı tanıtan görsellerin olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra itibar ettiyseniz bu işi nasıl yapacağını sorun. Eğer ruhsatlı bir firma ise bu bilgileri size verecektir. Ancak yine de bu ilaçlama esnasında özellikle sprey pulverize atomizör gibi işlemler yapılırken mutlaka yapılması gereken şeyler vardır. Gıdaların kapatılması banyolarınızda ki diş macunu, sabun ve hijyen ürünlerinizin bir poşete koyularak kapatılması, kapı arkalarında ki sabahlık, bornoz gibi kıyafetlerin kaldırılması, eğer çocuk ve bebek odanız varsa burada ki oyuncakların, beşiğin bir çarşafla kapatılması gerekmektedir.

İlaçlama yapacak personel evinize tek başına gireceğinden firmanın güvenilir olmasıda çok önemlidir. Sizinde ev sahibi olarak evinizde ki para, cüzdan, altın, bilgisayar, cep telefonu gibi özel ve değerli eşyalarınızı kaldırmanız mümkünse yanınıza almanız gerekmektedir. Hiçbir firma kaybolan eşyalardan sorumlu tutulamaz. Çünkü personelin sizin unuttuğunuz şeylerin kaybolmasından dolayı sorumluluk sahibi olmamak için size gerekli evrakları imzalatmaları gerekir. sizi de uyarırlar. Bunun haricinde ilaçlama yapılan evlerde kuş, balık, kedi, köpek gibi evcil hayvanların bulunmaması gerekir. ilaçlama yapan arkadaşlar bu hayvanların ne zaman eve getirileceğini size bildirir. Yine ilaçlama yapılmadan önce eğer eviniz temizleyecekseniz ilaçlamadan önce yapıp sonrasında bir hafta kadar temizlik yapılmamalıdır. Sadece koltuklar kapı kolları gibi el yüz kafa surat değecek yerler temiz bir bezle silinebilir.

 

İlaçlamaya Başlamadan Önce Yapılacaklar

Düzenlemiş olduğumuz etkinlikler kapsamında öğrencilerimizle geçirdiğimiz o güzel anların ölümsüzleştirildiği karelerden birkaç görüntü...

Element

Become a Member


Continue